ESET liderliği bırakmıyor
ESET liderliği bırakmıyor. ( İzmir Haberleri 35 )

ESET liderliği bırakmıyor

Siber güvenlikte dünya lideri olan ESET, AV-Comparatives tarafından şu ana kadar düzenlenen en kapsamlı uç nokta algılama ve tepki (EDR) çözümü ve uç nokta güvenliği ürünü testlerinden biri olan 2021 yılı Uç Nokta Önleme ve Tepki (EPR) Karşılaştırma Raporu’nda Stratejik Lider unvanını aldı. Raporda, ESET PROTECT yönetim konsolunu, ESET Endpoint Security’yi, ESET Enterprise Inspector’ı ve ESET Dynamic Threat Defense 8.1 sürümünü bir araya getiren ESET PROTECT Enterprise ürünü test edildi.

Önde gelen bağımsız bir test kuruluşu olan AV-Comparatives, her biri çeşitli teknikler ve taktikler kullanan on siber güvenlik kurumunun ürününün 50 hedefli saldırıya karşı değerlendirildiği, gerçek dünya ortamına uygun yenilikçi testler sunuyor.

Bu derinlemesine testlere göre, AV-Comparatives ihlalleri önleme konusunda ürünlerin etkililiğindeki, buradan yola çıkarak elde edilen tasarruftaki, ürünün satın alma maliyetindeki ve ürünün doğruluk maliyetindeki (yanlış teşhisler nedeniyle oluşan) etkenlerin yer aldığı bir Kurumsal EPR Siber Risk Tablosu (Enterprise EPR CyberRisk Quadrant™) geliştirmiştir. ESET ve ESET’in sunduğu çözümler, bu tabloda en yüksek sırada yer alan Stratejik Lider sertifikasına layık görüldü. Stratejik Liderler “en yüksek yatırım geri dönüş oranına sahip olan ve olağanüstü teknik özelliklerin yanı sıra makul maliyetleri sayesinde en düşük toplam sahip olma maliyeti sunan EPR ürünleri” olarak tanımlanır. Ayrıca Stratejik Liderler, “çığır açan fikirler geliştirir ve bu fikirleri etkileyici bir şekilde ürünlerine yansıtır”.

ESET, özellikle aktif önleme ve pasif tepki kategorilerinde, önleme/tepki özelliklerinin birlikte değerlendirildiği kategoride öne çıkmış, bu kategorilerde sırasıyla %96, %100 ve %98 başarı sağlayarak testteki en yüksek derecelere sahip oldu. ESET PROTECT Enterprise, 50 ayrı saldırı senaryosuna karşı oldukça iyi iş çıkardı ve başarılı bir kurumsal ürün olduğunu gösterdi. Kullanım kolaylığı sunan konsolun yanı sıra güvenlik analistlerine tehditleri önceliklendirmek, azaltmak ve daha ayrıntılı araştırmak amacıyla sağlanan bağlamsal veriler övgü topladı.

ESET’te kıdemli araştırmacı olan Righard Zwienenberg bu konudaki fikirlerini şöyle dile getirdi: “ESET’in ve ESET PROTECT Enterprise’ın bir kez daha Stratejik Lider olarak görülmesinden gurur duyuyoruz. Bu, önleme ve tepki becerilerimizin etkili olduğunun ve gözlemlenen tehditleri doğru bir şekilde değerlendirmek ve önceliklendirmek üzere SOC analistlerine yararlı bağlamsal veri sağladığının kanıtıdır.”

AV-Comparatives şirketinin CEO’su ve kurucusu Andreas Clementi, ESET’in başarısını şu şekilde yorumladı: “ESET, testte önleme ve tepkinin bir arada ele alındığı kategoride yüksek skora sahip olmanın yanı sıra genel algılama ve raporlama özelliklerinde de büyük başarı gösterdi. Test sonuçları, ESET’in düşük toplam sahip olma maliyetine katkı sağlamış ve AV-Comparatives tarafından düzenlenen bu testin ikinci sürümünde ESET’in Stratejik Lider pozisyonunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.”

Ayrıca Kontrol Et

Domino’s Türkiye Pizza Günleri Yeniden başladı

Domino’s Türkiye Pizza Günleri Yeniden başladı

Gençlerin güvendiği mahallenizin pizzacısı Domino’s’un en sevilen, en beklenen, en özlenen günleri başladı. 15-25 Eylül tarihleri …