Uç nokta güvenliğinin lideri ESET
Uç nokta güvenliğinin lideri ESET. ( İzmir Haberleri 35 )

Uç nokta güvenliğinin lideri ESET

Siber güvenlik alanında küresel bir lider olan ESET, Radicati’nin 2021 Uç Nokta Güvenliği Pazarı Tablosu’nda “En İyi Oyuncu” olarak tanımlandı. Rapor uç nokta güvenliği alanındaki temel oyunculara rekabetçi bir bakış sunuyor. Ürünlerin işlevselliklerinin ve şirketlerin stratejik vizyonlarının değerlendirildiği raporda ESET, pazarda yer alan 17 şirket içinde lider pozisyonda yer alıyor. 

Yalnızca pazar liderlerinin değerlendirildiği Radicati raporunda, liderler dörtlü bir tablo sistemine göre kategorilere ayrılıyor. Elde edilen sonuçlar, hükümet kuruluşları dahil olmak üzere KOBİ’lerden çok büyük kuruluşlara kadar şirketleri uç nokta güvenliği çözümleriyle ilgili karar verme süreçlerinde bilgilendirmeyi hedefliyor. Uç nokta güvenliği konusunda ESET, mevcut geniş ürün portföyü ile en iyi konuma sahip. Özellikle ESET’in yönetim konsolu ESET PROTECT, “şirket içinde ve şirket dışında uç noktalarda görünürlük sunmanın yanı sıra şirkette veya buluta güvenli bir şekilde dağıtılan tek bir katmanda kurumsal seviyede sunduğu ESET çözümlerinin tam raporlamasını sağlamasıyla” ön plana çıkıyor.

Uç nokta güvenliği çözümleri bir şirketin ağındaki tüm uç noktaları ve ağdaki tüm cihazları izlemek, yönetmek ve korumak üzere tasarlanır. Radicati’ye göre “kuruluşlar, uç nokta güvenliğini uç noktayı etkileyen ayrı bir disiplin olarak görmek yerine uç nokta güvenliğinin başlıca tüm diğer bileşenlerle tehdit istihbarat beslemelerini ve politika kontrollerini paylaştığı, kuruluş genelinde savunma durumunun entegre bir parçası olarak düşünmelidir.” Düşük sistem kaynak kullanımının, yüksek performansının ve algılama oranlarının yanı sıra kurumsal seviyedeki çözümleri sayesinde ESET, şirketlere ve kuruluşlara sürekli olarak mükemmeliyet sunar.

ESET, teknolojik yenilikler sunmaya devam ediyor

ESET Teknolojiden Sorumlu Başkanı Juraj Malcho elde edilen başarı ile ilgili  şu yorumu yaptı: “Radicati’nin 2021 Uç Nokta Güvenliği Pazar Tablosu’nda “En İyi Oyuncu” olarak yer almaktan inanılmaz derecede mutluyuz. ESET olarak, teknoloji konusunda yenilikler sunmaya devam ediyoruz ve en gelişmiş tehditleri bile içeren kapsamlı bir ürün portföyü sunuyoruz. Şirketlerinin ilerlemelerinde katkıda bulunmak üzere müşterilerimize ve iş ortaklarımıza en gelişmiş çözümleri sunmaya kararlıyız. İlerlemeyi korumak, şirketimizin var olma nedenidir.”

Ayrıca Kontrol Et

Domino’s Türkiye Pizza Günleri Yeniden başladı

Domino’s Türkiye Pizza Günleri Yeniden başladı

Gençlerin güvendiği mahallenizin pizzacısı Domino’s’un en sevilen, en beklenen, en özlenen günleri başladı. 15-25 Eylül tarihleri …