Rüyada Ferahlık Görmek
Rüyada Ferahlık Görmek. ( İzmir haberleri 35 )

Rüyada Ferahlık Görmek

Rüyada sevinip ferahladığını görmek, müjde olarak yorumlanır. Rüyasında bir kıra çıkıp içinin rahatladığını ve ferahladığını duyarak gezindiğini görmek, ahiretinin aydınlık olacağına, Cenabı Hakkın (C.C.) onu günahlarından arındırdığına delalet eder. Gönlündeki ferahlık biraz sonra hüzne dönüştü ise, ibadetinde noksanlık olduğuna ve tövbe etmesi gerektiğine işarettir.

Rüyada duyulan ferahlık, hayatındaki kötü bir durumun ortadan kalkması, mesela bir hastasının iyileşmesi veya gurbetteki bir yolcusunun geri gelmesine ve sevineceği bir haber alacağına işarettir. Bir kişinin ölüm haberini aldıktan sonra, onun yaşadığını öğrenerek sevinmiş ve gönlünde bir ferahlık duymuş ise, dünyadaki zor işlerinden birisinin düzeleceğine veya bir hastası varsa iyileşeceğine, hükümetle bir işi varsa, halledileceğine delalet eder.

Bazılarına göre: Rüyada ferah ve sevinç iyi değildir. Rüyasında kendisini ferahlı ve sevinçli gören ise kedere düşer.

îbn-i Sirin’e göre; bir kimse tarafından ferahlandığını gören, o yüzden kederlenir.

Kirmanî’ye göre; hayatta bulunan için ferah ve sevinç rüyası hüzün, ölü için müjde ve hayırdır. Bazı yorumculara göre, rüyada sevinmek Allah (C.C.) Hazretleri tarafından ihsan edilmeye delalet eder.

Caferi Sadık’a göre; sebep olmadan rüyada sevindiğini ve feraha ulaştığını görmek, rüya sahibinin ecelinin yaklaşmış olduğuna delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada çok mesrur olup, içinin açıldığını gören kimse günahkâr ise tövbe eder, inançsız ise Müslüman olur. Eğer rüyayı gören sıkıntıda ise sıkıntısı gider ve rahatlığa kavuşur. Rüyada ferahlık, bir mahkumun kurtulması veya bir hastanın iyileşmesi gibi hayırlı haberden dolayı ise sevinmeyi icap ettiren şeylere ve güzel hallere işaret eder.

Rüyada aslında üzüntü ve keder olan bir haberi kendisine ferahlık ve sevinci icap ettiren bir haber şeklinde söylense, bu rüya o kimsenin suç, cinayet, din sebebiyle uğramış olduğu kederinin gitmesine ve kazanca erişmesine veya kazancının din, diyet ve borç gibi şeyler uğrunda harcanmasına ve bu gibi şeylere intikal etmesine işaret eder.

Ayrıca Kontrol Et

Rüyada Gündelikçi Görmek

Rüyada bir gündelikçi görmek, genellikle yardım ve destek arayışınızı veya çevrenizdeki kişilerin sizin için önemli …