Onur Titiz haberler. Son Dakika haber başlıkları ve gelişmeler

Onur Titiz
Onur Titiz kimdir?

Doğum Tarihi

18.01.1989

Doğum Yeri

Kocaeli

Eğitim

İstanbul Üniversitesi

Onur Titiz kimdir?

18.01.1989 yılında Kocaeli’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Kocaeli/Gölcük’te tamamladı. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü‘nden mezun oldu.

2013 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından açılan sınavı kazanarak, 2019 yılına kadar “İçişleri Uzmanı” olarak kamu görevine devam etti. Bu sürede İngiltere’de “University of Liverpool” bünyesinde yabancı dil eğitimi alarak; İngiltere’nin devlet yapılanmasına dair yerinde incelemelerde bulundu. Üç yılı İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde olmak üzere; İçişleri Bakanlığı’nın çeşitli birimlerinde görev alan Onur TİTİZ, İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılında açılan kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine “Kocaeli Valiliği Kaymakam Adayı” olarak intisap etti.

Daha fazla göster


Kocaeli Valiliği’ndeki görevini tamamladıktan sonra Ankara/Kalecik ve Bolu/Gerede ilçelerinde kaymakam refikliği yapan Onur TİTİZ sırasıyla Kayseri/Yeşilhisar, Çorum/Oğuzlar, Uşak/Eşme ilçelerinde kaymakam vekilliği görevini yürüttü. “Yerel Yönetimlerde Reform Çalışmaları” konulu uzmanlık tezi ve “Kentsel Yaşam ve Yoksulluk” konulu kaymakamlık tezini hazırladı. İkinci üniversite kapsamında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nü bitirmiş olup; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde de Yönetim Bilimleri Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

107.Dönem Kaymakamlık Kursunu “Üstün Başarı” ile tamamlayarak; İçişleri Bakanlığı’nın 23/06/2021 tarihli olurları ile 28/06/2021 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamıştır.

Evli olan Kaymakam Onur TİTİZ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.