Ömer İlman haberler. Son Dakika haber başlıkları ve gelişmeler

Ömer İlman Kimdir?

Ömer İlman kimdir? 1969 yılında Muğla ili Göktepe Köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Göktepe’de tamamladı. 1986 yılında Muğla Turgutreis Lisesi Fen Bölümünden mezun oldu. 1986- 1990 yılları arasında Yüksek Öğrenimini yaptığı Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümünden birincilikle mezun oldu.

Daha fazla göster

1992 yılında Asteğmen olarak askerliğini tamamlayan İl Müdürü İlman 1993 yılında Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan Yurt Müdürlüğünde Sosyal Çalışmacı olarak göreve başladı. Daha sonra Çanakkale ve Denizli Pamukkale Yurt Müdürlüklerinde görev yaptı. 2002 yılında Muğla Erkek Öğrenci Yurdu Müdürlüğünde çalışmaya başladı. Yüksek Öğrenimde öğrenim gören gençlerinin sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişmeleri ve geleceğe hazırlanmaları için 22 yıl mesleki çalışmalar yaptı. Gençlik Çalışmaları kapsamında Yurtlarda Öğrenci Uyum Programlarının yürütülmesi, psiko-sosyal danışma ve rehberlik hizmetleri, çeşitli kursların açılması, atölye çalışmaları, seminer ve konferansların düzenlenmesi, KYK Bölge ve Türkiye Şampiyonalarına Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Bilardo, Satranç ve Atletizm dallarında takımların hazırlanması ve katılmasında görev aldı. Çeşitli spor dallarında gençler arsında birçok turnuvanın düzenlenmesinde aktif rol almıştır. Yeşilay Formatör Eğitimcisi olarak “Bağımlılık ve Gençlik” Konusunda ve ayrıca “Gençlerle İletişim” konularında mesleki eğitimler vermiştir.

2015 yılından itibaren Muğla Erkek Öğrenci Yurdunda Yurt Müdürü olarak görev yapan İlman, 2016 yılında kurulan Muğla Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atanmıştır. 2019 yılı Ocak ayında Bakanlığımızın yeniden yapılanması sonucunda Kredi ve Yurtlar İl Müdürlükleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinin birleşmesiyle oluşan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne İl Müdürü olarak görevlendirilen Ömer İlman evli ve 2 çocuk babasıdır.