Mehmet Eriş haberler. Son Dakika haber başlıkları ve gelişmeler

Mehmet Eriş kimdir? Mehmet Eriş haberleriÖdemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş kimdir? Bugüne dek halkımızla iç içe yürüttüğüm bu görevlerde edindiğim bilgi birikimini ve tecrübeyi Ödemiş’i geleceğe hazırlamak ve birlikte yönetme hedefiyle değerlendirmek üzere yola çıktım.

Doğum yeri ve Tarihi:

1958 Kiraz

Daha fazla göster

  • Evli ve iki çocuk babasıyım.
  • 1980 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Yüksek Teknik Öğretmen Okulundan mezun oldum.
  • Meslek hayatıma aynı yıl (1980) Balıkesir Dursunbey ilçesinde öğretmen olarak başladım, 1981 yılından sonra da Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçelerinde görev yaparak 2006 yılında emekli oldum.
  • 1999-2004 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ödemiş Belediye Başkanlığı görevinde bulundum.
  • 2012-2013 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş ilçe Başkanlığı görevinde bulundum.
  • 2019 yılı yerel seçiminde Millet İttifakı Ödemiş Belediye Başkan Adayı oldum.
  • 31 Mart 2019 tarihindeki yerel seçimde Ödemiş halkının teveccühü ile ikinci kez Ödemiş Belediye Başkanlığı’na seçildim.

Dün öğrencilerim arasında hiçbir ayrım yapmadan kurduğum sevgi bağını ilçemizde yaşayan 134 bin hemşehrimle daha da güçlendirip, umudu daha da yeşerterek güzel günlere birlikte yürüyeceğimize inanıyorum.Hiç kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, siyasi görüşüne göre değerlendirmeden herkese yakın olacağım. İlçemizin 99 mahallesinde hizmete en çok ihtiyaç duyan mahallemizden başlayıp, bir aile havası içerisinde her bir hemşehrimi yaşadığı mahallesinde mutlu etme ve kalkındırma hedefiyle çalışacağız.

“Hep birlikte yönetme” hedefinden hiçbir zaman taviz vermeden tüm projelerimizi ortak akılla uygulayacağız.. 99 mahallemizin nabzını tutan muhtarlarımızla “Eşgüdüm encümeni” oluşturacağız. İlçemizin ekonomisine yön veren ve sosyal yaşantısına katkı sunan tüm meslek odalarımız, Ödemiş Ticaret Odamız, Ödemiş Ticaret Borsamız ve derneklerimizle sürekli koordinasyon içerisinde “Kent kararları” alarak mutlu ve huzurlu Ödemiş için çalışacağız.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda aklın ve bilimin ışığında yürüyerek, gerçekçi projelerle, kaynaklarımızı en etkin şekilde değerlendireceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da“Erişilebilir” olmaya devam edeceğim, her zaman halkın içinde, herkese yakın “Hesap verebilir” ve “Şeffaf”bir yönetim uygulayacağım. Gönülleri kazanarak, başarılı olacağımıza inanıyorum. Bu inançla Ödemiş’i geleceğe hazırlayacağız.